Sala na chrzciny Białystok

Sala na chrzciny Białystok

Sala na chrzciny Białystok to ważny wybór, bo chrzest święty jest pierwszym sakramentem w życiu człowieka. Uważany jest za sakrament nieodwracalny, włączający do Kościoła Katolickiego raz na zawsze. Jednak składając akt apostazji można wystąpić z kościoła katolickiego. Adnotację o wystąpieniu z kościoła należy zawrzeć w akcie chrztu. Chrzest dziecka odbywa się najczęściej w wieku niemowlęcym(między 2 a 6 miesiącem życia).

Sala na chrzciny Białystok – wszyscy chcą by było wyjątkowo

Jest to z pewnością ważne i podniosłe wydarzenie dla całej rodziny dziecka. Wszyscy chcą żeby ten dzień był wyjątkowy. Jednak najlepiej ma się czuć dziecko, bo to jego święto. Jest to też okazja, do spotkania się w większym gronie rodzinnym, po urodzeniu dziecka. Zanim wyślemy zaproszenia musimy dopełnić formalności związanych z chrztem. Zazwyczaj taka uroczystość odbywa się w parafii do której należą rodzice dziecka z racji miejsca zamieszkania. Jeśli chcemy ochrzcić dziecko w innym kościele, potrzebujemy zaświadczenia ze swojej parafii. Na miesiąc przed uroczystością musimy udać się do parafii w celu uzgodnienia daty.

Czy za chrzest trzeba płacić?

Należy mieć ze sobą akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o ślubie kościelnym, dane rodziców chrzestnych. Rodzicem chrzestnym może zostać osoba, która ukończyła 16 rok życia, przystąpiła do komunii i bierzmowania. Decydując się na dopuszczenie dziecka do sakramentu chrztu rodzice, a także rodzice chrzestni zobowiązują się do wychowania go w wierze katolickiej. Chrzest jest sakramentem bezpłatnym, jednak większość parafii ma swój niepisany cennik, a czasem ksiądz sugeruje jaki powinien być datek. Dzieci najczęściej ubierane są na biało. Do chrztu jest potrzebna biała szatka i świeca. Zazwyczaj to rodzice organizują chrzest a rodzice chrzestni kupują prezenty np. medalik święty, obrazek święty. Pozostali goście zazwyczaj przekazują kartki okolicznościowe i do koperty wkładają pieniądze.

Ile czasu zarezerwować?

Szukając obiektu, który może posłużyć jako sala na chrzciny Białystok możemy popytać wśród znajomych czy coś polecają, dzięki temu będziemy mieć pewność ,że miejsce jest sprawdzone. Większość rodziców decyduje się na organizację chrzcin w restauracji. Jest to bardzo wygodna forma, bo nie trzeba samemu nic gotować ani sprzątać. Także dzięki temu rodzice będą mogli w spokoju zająć się dzieckiem i porozmawiać z gośćmi. Wybór lokalu powinniśmy ograniczyć do jak najbliższego rejonu w pobliżu kościoła.

Gwarancja udanego świętowania

Dziecko na pewno będzie już zmęczone po uroczystości, dlatego warto ograniczyć długie podróże Decydując się na lokal zwróćmy uwagę czy jest przyjazny matkom z małymi dziećmi. Ważne jest żeby lokal posiadał wygodne miejsce do przewinięcia dziecka, a także zaciszne i spokojne do nakarmienia maluszka. Jeśli mamy taką możliwość to warto poszukać sali z ogrodem. Dzięki temu będzie można wyjść z dzieckiem na chwilę i się wyciszyć. Zastanówmy się jaką ilość czasu chcemy zarezerwować na obiad. Czy ma to być tylko obiad czy dłuższa impreza?

Ważne jest jedzenie tak jak sala na chrzciny Białystok

Zwróćmy uwagę na rodzaj kuchni, jaki serwuje dana sala. Jeśli na naszym przyjęciu będzie większość osób ze starszego pokolenia, to postawmy na tradycyjną kuchnie polską. Oczywiście pamiętajmy o alergikach i wegetarianach, tak żeby każdy z gości znalazł coś dla siebie. Na pewno naszymi będą też rodziny z dziećmi, dlatego dobrze by było gdyby na sali znajdował się kącik dla dzieci. Możemy też pomyśleć o wynajęciu animatora jeśli dzieci będzie kilkoro. Jeśli dzieci będą mieć zajęcie to rodzice będą mogli swobodnie z nami porozmawiać a my z nimi.
Dzięki odpowiedniemu wyborowi sali na chrzciny możemy mieć gwarancje, że te wyjątkowe święto będzie udane.