imprezy okolicznościowe Białystok

Imprezy okolicznościowe Białystok

Imprezy okolicznościowe Białystok są o ściśle określonym charakterze. Ma na celu uświetnić jakieś wydarzenia w gronie rodziny i przyjaciół. Mogą to być przyjęcia rodzinne czyli: ślub, chrzest, komunia, rocznica, imieniny, stypy, urodziny, zaręczyny. Inna formą imprez okolicznościowych są przyjęcia okolicznościowe: bale, wernisaże, kongresy, seminaria.

Imprezy okolicznościowe Białystok – na sali czy w plenerze?

Organizując taką imprezę okolicznościową, powinniśmy pamiętać, by wszyscy goście czuli i bawili się na niej dobrze. Dlatego warto jest się dobrze do niej przygotować. Inaczej przygotujemy się do organizacji stypy a inaczej np. chrzcin, komunii czy urodzin. Taką imprezę można zorganizować także w plenerze, mogą to być: parki, centrum miasta. Tylko tutaj musimy pamiętać o tym, że pogoda może nas zaskoczyć. W związku z tym powinniśmy mieć jakąś alternatywę schronienia się przed deszczem czy upałem. Wiele firm proponuje wynajem namiotów na tę okazję, więc warto wziąć to pod uwagę. Jednak najczęściej imprezy organizowane są w pomieszczeniach zamkniętych. Najpopularniejsze miejsca na organizowanie takich imprez w dzisiejszych czasach są restauracje i sale weselne. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, że wszystko zostanie odpowiednio przygotowanie.

Przygotowując taką imprezę należy zacząć od określenia czasu, miejsca oraz liczby gości na takiej imprezie. Warto też przemyśleć kilka kwestii jak: dekoracje, dress code, atrakcje, dojazd, ewentualny nocleg. Zaproszenia na imprezę najczęściej wysyła się z okazji ślubu ,ale coraz częściej modne stają się zaproszenia z okazji urodzin. Oczywiście na takim zaproszeniu piszemy datę godzinę i miejsce imprezy. Także jednym z ważniejszych elementów imprezy jest menu. Jeśli organizujemy imprezę w lokalu, w którym jest zaplecze gastronomiczne to menu ustalamy z salą. Jeśli wynajmujemy sam lokal to musimy pomyśleć o cateringu. Menu dobierzmy tak, żeby było jak najbardziej naturalne i aby każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie. Biorąc pod uwagę charakter imprezy rodzi się kolejne pytanie. Czy chcemy zatrudnić ,zespół, DJ-a, a może puścimy muzykę z You Tuba? Jeżeli na imprezie będą rodziny z dziećmi, miejmy to na uwadze wybierając salę. Niektóre salę posiadają ogród lub plac zabaw.

Co poczynić z dziećmi? Jest animator!

Warto wtedy pomyśleć o animatorze zabaw. Zapewni to dobrą zabawę dla dzieci, a rodzicom da trochę wytchnienia na imprezie. Dzięki temu, będą mieli możliwość swobodnej rozmowy i zabawy z innymi gośćmi imprezy. Gdy już wiemy, gdzie odbędzie się taka impreza i mamy ustalone menu i muzykę, musimy zdecydować czy chcemy, żeby na naszej imprezie były dodatkowe atrakcje. Tutaj wachlarz atrakcji jest bardzo szeroki i zależy tylko od naszej inwencji twórczej i pomysłowości. Takie wspólne zabawy integrują gości wprowadzą pozytywną atmosferę na imprezie, a jak wiadomo dobra zabawa to zadowolenie gości i sukces gospodarzy imprezy. Możemy się zdecydować na pokazy barmańskie i wspólne robienie drinków. Fajny pomysłem a zarazem pamiątką jest fotobudka. Ciekawe konkursy z drobnymi nagrodami też na pewno zostaną dobrze przyjęte. Na każdej imprezie oprócz jedzenia serwuje się alkohol. Biorąc pod uwagę ilość gości i ich upodobania, przemyślmy ilość oraz rodzaj alkoholu jaki podamy.

Gdy jednak dojdziemy do wniosku ,że urządzenie takiej imprezy okolicznościowej nas przerasta to się nie martwmy. Istnieje bardzo dużo firm, które chętnie nas w tym temacie wyręczą. Wtedy nam pozostanie tylko dobra zabawa.